KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
e-mail: Dziekanat_WF@umk.pl

Trzynasty Letni Kurs Języka i Kultury Polskiej rozpoczęty!

obrazek: fot.Andrzej Romański]
fot. Andrzej Romański

70 osób z 23 krajów bierze udział w trzynastym Letnim Kursie Języka i Kultury Polskiej, który od 8 do 29 lipca potrwa w Collegium Maius UMK.

Letni Kurs organizowany przez Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców to trzy tygodnie pogłębiania wiedzy o języku polskim.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a kurs obejmuje wykłady (m.in. z literatury polskiej, historii i polityki, muzyki, filmu i przyrody), ćwiczenia z polszczyzny oraz śniadanie u filologów, czyli spotkanie z władzami Wydziału Filologicznego i Działem Współpracy Międzynarodowej. Kurs ma również bogaty program kulturalny, obejmujący zwiedzanie Torunia oraz wycieczki do Gniezna, Ostrowa, Poznania i Bydgoszczy. Inne atrakcje to m.in. Wieczór Narodów, kurs tańców tradycyjnych czy też zwiedzanie Muzeum Piernika.

W tym roku w wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele Azerbejdżanu, Białorusi, Chin, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Korei, Litwy, Maroka, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Serbii, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. 60 osób to stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, pozostałe osoby są uczestnikami komercyjnymi.

Więcej informacji o Letniej Szkole Języka Polskiego dla Cudzoziemców

pozostałe wiadomości