KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
e-mail: Dziekanat_WF@umk.pl

Nagrody i wyróżnienia dla autorów najlepszych prac licencjackich i magisterskich w roku akademickim 2017/2018

obrazek:

1 grudnia 2018 roku w Auli UMK odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom 2017/2018 Wydziału Filologicznego. W trakcie uroczystości została wręczona nagroda dla najlepszego absolwenta Wydziału oraz nagrody i wyróżnienia dla autorów najlepszych prac licencjackich oraz magisterskich.

Najlepszym absolwentem Wydziału Filologicznego w roku akademickim 2017/2018 został Pan mgr Wojciech Gęszczak - absolwent filologii, specjalność – japonistyka-translatoryka, studia stacjonarne drugiego stopnia.

Pani Agnieszka Ślagowska została laureatką I nagrody w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Opowiedzieć film. Wybrane problemy audiodeskrypcji dzieła filmowego napisaną pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Gębki-Wolak.

Pan Adrian Piotrowski został laureatem II nagrody w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Funkcje i znaczenie detalu w filmie na przykładzie serialu „Breaking Bad” napisaną pod kierunkiem dr Małgorzaty Liseckiej.

Pani Paulina Kujawska została laureatką III nagrody w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Die Suche nach Spuren einer platonischen Liebe in Goethes „Die Leiden des jungen Werthers” sowie Thomas Manns „Tristan” und „Der Tod in Venedig” napisaną pod kierunkiem dr hab. Moniki Tokarzewskiej.

Pani Aleksandra Miaskowska została laureatką III nagrody w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Literacka podróż na Księżyc w ujęciu Michała Dymitra Krajewskiego i Teodora Tripplina napisaną pod kierunkiem dr hab. Danuty Kowalewskiej, prof. UMK.

Pan Mateusz Dudek został wyróżniony w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. A Subject, Its Practices and the Ideology Behind Them. An Analysis of Philip Roth’s „American Pastoral" napisaną pod kierunkiem dr. Jarosława Hetmana.

Pan Paweł Kostrzewa został wyróżniony w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Polski rock chrześcijański – analiza zjawiska na przykładzie twórczości muzycznej wybranych artystów i zespołów napisaną pod kierunkiem dr Marzenny Wiśniewskiej.

Pan Damian Niedźwiecki został wyróżniony w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Obraz współczesnego łagru rosyjskiego w felietonach Michaiła Chodorkowskiego napisaną pod kierunkiem dr hab. Jolanty Brzykcy.

Pani Aleksandra Sieradzka została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. The figure of the android as the embodiment of transhumanism and posthumanism assumptions in the movie „Ex Machina” and the first season of the television series „Westworld” napisaną pod kierunkiem dr Katarzyny Marak.

Pani Anna Zalewska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Postać bojarzyny Morozowej w “Żywocie protopopa Awwakuma” i na obrazie Wasilija Surikowa „Bojarzyna Morozowa” napisaną pod kierunkiem dr hab. Bożeny Żejmo.

Pani Mgr Roksana Kacprzak została laureatką I nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Werbung der NS-Zeit: Werbeanzeigen für die weibliche Jugend am Beispiel der BDM-Zeitschrift „Das Deutsche Mädel” napisaną pod kierunkiem dr hab. Marii Gierlak.

Pani Mgr Klaudia Peplińska została laureatką II nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Metamorfozy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu. Wybrane problemy rewitalizacji i metody pracy ze społecznością lokalną napisaną pod kierunkiem dr. hab. Artura Dudy.

Pani Mgr Sylwia Detmer została laureatką III nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Korpojęzyk jako sposób komunikacji we współczesnym rosyjskojęzycznym biurze napisaną pod kierunkiem dr. hab. Michała Głuszkowskiego.

Pan Mgr Szymon Brucki został wyróżniony w konkursie na najlepszą pracę magisterską na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Między wierszem a piosenką – o istocie poezji śpiewanej napisaną pod kierunkiem dr hab. Anny Skubaczewskiej-Pniewskiej.

Pani Mgr Iwona Duliszewska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę magisterską na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Fantasy terms as a challenge for a literary translator. A case study of an excerpt from Robin Hobb’s novel „Shaman’s Crossing” napisaną pod kierunkiem dr Doroty Guttfeld.

Pan Mgr Marcin Podlaski został wyróżniony w konkursie na najlepszą pracę magisterską na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2017/2018 za pracę pt. Semantyczne funkcje północnosłowiańskiego datiwu w perspektywie dynamicznej i statycznej napisaną pod kierunkiem dr. hab. Piotra Sobotki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!

pozostałe wiadomości