KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
e-mail: Dziekanat_WF@umk.pl

Koncert charytatywny dla dr. hab. Piotra Skrzypczaka

obrazek:

8 grudnia 2018 roku o godz. 18:00 w Auli UMK odbył się XVII Uniwersytecki Koncert Charytatywny zatytułowany JESTEŚMY RAZEM, na którym wystąpił Alosza Awdiejew z zespołem.

Tegoroczny koncert dedykowany był Panu dr. hab. Piotrowi Skrzypczakowi, kierownikowi Zakładu Filmu i Kultury Audiowizualnej w Katedrze Kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym UMK, cenionemu teoretykowi i znawcy sztuki filmowej, autorowi znanych monografii z zakresu filmowych adaptacji dzieł literatury pięknej oraz historii kina.

W lutym 2018 roku Pan Piotr Skrzypczak nagle bardzo poważnie zachorował. Po dramatycznym pobycie na Oddziale Neurologicznym oraz Oddziale Leczenia Udarów Mózgu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu jest poddawany ustawicznej rehabilitacji. Życzliwość i nieoceniona pomoc wielu osób umożliwiły mu pobyt na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Neurologicznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, rekonwalescencję w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Fundacji „Światło” oraz dalszą rehabilitację w Klinice Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Teraz przyszedł czas na długotrwałą, kosztowną rehabilitację domową. Jego heroiczna determinacja w wysiłkach, by odzyskać sprawność motoryczną, jest motywowana przede wszystkim pragnieniem powrotu do pracy dydaktycznej i naukowej. Sprawność intelektualną, której zachowanie jest niezwykłym darem losu, dr hab. Piotr Skrzypczak pielęgnuje i rozwija z myślą o realizacji tego celu.

Bilety na koncert w cenie 40 zł (dla studentów i posiadaczy Karty Absolwenta UMK) i 50 zł (dla pozostałych osób) w przedsprzedaży można było nabyć od 26 listopada w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a) oraz od 27 listopada w sklepie „Pamiątki przy Flisaku” (ul. Rynek Staromiejski 1). Pracownicy, emeryci i renciści UMK mogli zakupić bilety w Dziale Socjalnym (Rektorat UMK, ul. Gagarina 11, pok. 416 w godz. 7:30-15:00 w dni robocze). W dniu koncertu bilety kosztowały 60 zł.

Pomóc można było również, przekazując dary na aukcję, która tradycyjnie towarzyszyła koncertowi. Bliższych informacji na ten temat udzielał prof. Włodzimierz Karaszewski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, inicjator dorocznych koncertów charytatywnych na UMK (tel. 608 407 948, e-mail: wkaras@umk.pl).

Z góry bardzo dziękujemy tym z Państwa, którzy zechcieli pomóc, przekazując dary na aukcję.

Zdjęcia z koncertu

pozostałe wiadomości