KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
e-mail: Dziekanat_WF@umk.pl

wiadomosci

zdjęcie

Najstarsza, nieznana wersja polskiego przekładu Koranu zostanie wydana przez dr hab. Joannę Kulwicką-Kamińską oraz dr. hab. Czesława Łapicza

Najstarszą i nieznaną do tej pory wersję polskiego przekładu Koranu wydadzą filolodzy z Centrum Badań Kitabistycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorami przekładu są Ignacy Domeyko oraz ks. Dionizy Chlewiński.

Nowe godziny otwarcia Biblioteki Collegium Maius

Nowe godziny otwarcia Biblioteki w budynku Collegium Maius:

• poniedziałek-czwartek: 9.00 - 17.00
  • piątek: 9.00 - 14.00

zdjęcie

Prof. dr hab. Grażyna Halkiewicz-Sojak i dr hab. Radosław Sioma uhonorowani Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

22 wybitnych literatów, naukowców i działaczy związanych z twórczością Zbigniewa Herberta otrzymało z rąk Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego najwyższe odznaczenia przyznawane w dziedzinie kultury – medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wśród nich znalazła się prof. dr hab. Grażyna Halkiewicz-Sojak oraz dr hab. Radosław Sioma z Instytutu Literatury Polskiej.

Rejestracja na zajęcia i lektoraty w semestrze zimowym 2018/2019

Rejestracja na lektoraty w semestrze zimowym 2018/2019 rozpocznie się 27 września 2018 r., a na zajęcia - 28 września br.

zdjęcie

Nowe kierunki studiów na naszym Wydziale

zdjęcie

Polonista z "Diamentowym Grantem"

Student filologii polskiej UMK Jakub Osiński dołączył do elitarnego grona laureatów "Diamentowego Grantu". Wyniki VII edycji ministerialnego konkursu dla wybitnych studentów i studentek prowadzących badania naukowe, zostały ogłoszone 4 lipca.

zdjęcie

Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla pana Roberta Piotrowskiego