KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
e-mail: Dziekanat_WF@umk.pl

wiadomosci

zdjęcie

Relacja z międzynarodowej konferencji "Authored Cultures/Authoring Cultures: Negotiating Control over Media Texts"

Authored Cultures/Authoring Cultures: Negotiating Control over Media Texts to konferencja międzynarodowa zorganizowana przez Katedrę Filologii Angielskiej (Zakład Kultury Anglojęzycznej), która odbyła się 7-8 grudnia 2018 r. w Collegium Maius.

zdjęcie

Nagrody i wyróżnienia dla autorów najlepszych prac licencjackich i magisterskich w roku akademickim 2017/2018

1 grudnia 2018 roku w Auli UMK odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom 2017/2018 Wydziału Filologicznego. W trakcie uroczystości została wręczona nagroda dla najlepszego absolwenta Wydziału oraz nagrody i wyróżnienia dla autorów najlepszych prac licencjackich oraz magisterskich.

Japoniści świętowali 10-lecie

W dniach 29.11-1.12.2018 w Coll. Humanisticum odbyła się międzynarodowa konferencja JAPANologists' PLAYGROUND @ COPERNICUS 2018. To celebrate the Decennial of Japanese Studies in Torun. "Japan: Fictions & Reality". Wydarzeniu towarzyszyła aranżacja artystyczna przygotowana przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha z Krakowa oraz kolekcjonerska wystawa plakatów poświęcona japońskiemu teatrowi kobiecemu Takarazuka. Drugi dzień konferencji uświetnił wieczorny koncert tradycyjnej muzyki japońskiej w Collegium Maius w wykonaniu zespołu WAON - Sounds of Japan (Katarzyna Karpowicz - koto, Masato Yokoe - shamisen).

zdjęcie

Sukces naukowy dr hab. Anny Branach-Kallas, prof. UMK, dr. hab. Przemysława Żywiczyńskiego, prof. UMK i dr. Sławomira Wacewicza

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej informuje, że pierwszy nabór wniosków w Programie im. Bekkera został rozstrzygnięty. Stypendia pokrywające koszty pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych za granicą otrzyma 156 najlepszych Wnioskodawców, są wśród nich pracownicy Katedry Filologii Angielskiej UMK: dr hab. dr hab. Anna Branach-Kallas, prof. UMK, dr hab. Przemysław Żywiczyński, prof. UMK i dr Sławomir Wacewicz.

Serdecznie gratulujemy!

Blog polonistyczny polonistykaumk.com

Od września tego roku na Wydziale Filologicznym działa blog polonistyczny polonistykaumk.com. Jest to przedsięwzięcie zbiorowe, w które zaangażowane są następujące osoby (studenci i doktoranci): Patryk Chłopek, Aleksandra Góralska, Anna Kruk, Jakub Osiński, mgr Marcin Podlaski, mgr Marcel Woźniak i Maria Woźniak oraz dr hab. Paweł Bohuszewicz, koordynujący pracę zespołu.

Serdecznie zachęcamy do dyskusji na zaproponowane tematy!

Konferencja z okazji XX-lecia Wydziału Filologicznego

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji zorganizowanej z okazji XX-lecia Wydziału Filologicznego UMK Comparing e/migrations: Tradition – (Post)memory – Translingualism