KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
e-mail: Dziekanat_WF@umk.pl

wiadomosci

zdjęcie

Trzynasty Letni Kurs Języka i Kultury Polskiej rozpoczęty!

70 osób z 23 krajów bierze udział w trzynastym Letnim Kursie Języka i Kultury Polskiej, który od 8 do 29 lipca potrwa w Collegium Maius UMK.

zdjęcie

Nabór do Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych "Academia Artium Humaniorum"

Na UMK, zgodnie z przyjętym Statutem, zostały powołane cztery interdyscyplinarne szkoły doktorskie: Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych, Nauk Społecznych oraz Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Interdyscyplinarne szkoły doktorskie są elementem nowego systemu kształcenia doktorantów wprowadzonego przez reformę nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpią one dotychczasowe studia doktoranckie (III stopnia) prowadzone na poszczególnych wydziałach.

Szkoła Doktorska "Academia Artium Humaniorum" będzie kształciła doktorantów w dziedzinach nauk humanistycznych, teologicznych oraz w dziedzinie sztuki, dla dyscyplin: archeologia, filozofia, historia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o sztuce, nauki teologiczne, sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.

zdjęcie

Dyżury Prodziekana dr. hab. Dariusza Pniewskiego w lipcu 2019 r.

W miesiącu lipcu Prodziekan dr hab. Dariusz Pniewski dyżurować będzie w następujące poniedziałki: 8.07., 15.07., 22.07. w godzinach 10:00 do 11:30 w pokoju 115 Collegium Maius.
Ze względu na wyjazd służbowy, w poniedziałek 1 lipca dyżur nie odbędzie się.

zdjęcie

Studiuj na Wydziale Filologicznym UMK - rekrutacja na studia w roku akademickim 2019/2020

Do czwartku 11 lipca potrwa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2019/2020. W przypadku studiów drugiego stopnia - rejestracja na kierunki w trybie stacjonarnym z oferty UMK w Toruniu potrwa do 31 lipca (wyniki zostaną ogłoszone 5 sierpnia). Chętni do podjęcia studiów niestacjonarnych w kampusie toruńskim UMK (zarówno I, jak i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich) powinni założyć sobie konto w systemie IRK, wnieść opłatę rekrutacyjną i złożyć komplet dokumentów
do 20 września.

zdjęcie

Rekrutacja do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej „Academia Copernicana” na rok akademicki 2019/2020

Ruszyła rekrutacja do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej „Academia Copernicana” na rok akademicki 2019/2020

Terminy egzaminów w sesji letniej 2018/2019

Uwaga studenci!

Na stronie https://www.fil.umk.pl/student/terminy-egzaminow/ dostępny jest terminarz egzaminów w sesji letniej 2018/2019.

Terminarz jest na bieżąco uaktualniany!

W przypadku braku jakiejkolwiek informacji, prosimy o kontakt z odpowiednim sekretariatem jednostki prowadzącej studia.

Powrót Wydziału Humanistycznego po dwudziestu latach

Wydział Filologiczny jako jednostka występująca pod tą nazwą jest jednym z najmłodszych wydziałów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Powstał 1 września 1999 roku na podstawie uchwały Senatu UMK z dnia 26 stycznia 1999 o podziale Wydziału Humanistycznego na dwa Wydziały: Filologiczny i Humanistyczny.