KontaktFosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
e-mail: Dziekanat_WF@umk.pl

wiadomosci

Uczymy, jak uczyć!

Zapraszamy do udziału w nowej edycji studiów podyplomowych. Czekamy na Państwa dokumenty do końca stycznia 2019 roku.

Wszelkie informacje można znaleźć tutaj

i na stronie https://www.fil.umk.pl/psnjpjo/

zdjęcie

"Świnie w kinie? Film w okupowanej Polsce" książką miesiąca "Magazynu Literackiego. Książek"

Z przyjemnością informujemy, że książka dr. Krzysztofa Trojanowskiego "Świnie w kinie? Film w okupowanej Polsce" została książką miesiąca "Magazynu Literackiego. Książek". Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 23 stycznia br. w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

Facebookowa strony periodyku: https://www.facebook.com/magazynliteracki/

Konkurs "SKOŁUJ PROJEKT"

Nabór zgłoszeń do V edycji konkursu „SKOŁUJ PROJEKT!” otwarty!

„SKOŁUJ PROJEKT!” to cykliczny Konkurs organizowany przez Fundację Amicus UNC, skierowany do Kół Naukowych UMK. Najlepszy projekt uzyska dofinansowanie w wysokości 2500 zł.

Sesja ekspercka na Wydziale Filologicznym

Dnia 14 grudnia 2018 r. na Wydziale Filologicznym UMK odbyło się spotkanie członków Polskiego Związku Logopedów i słuchaczy Podyplomowego Studium Logopedii UMK. Celem spotkania było szkolenie zawodowe studentów PSL oraz podsumowanie dotychczasowych prac i omówienie planów na 2019 rok przez członków Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PZL. Organizatorami wydarzenia był Zarząd Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Związku Logopedów oraz Podyplomowe Studium Logopedii UMK.

zdjęcie

Nowe perspektywy w nauczaniu języka polskiego jako obcego V

Międzynarodowa konferencja glottodydaktyczna

Z polskim BLIŻEJ Polski i Polaków

BLIŻEJ.PL

Lekcje języka polskiego, warsztaty i koperniczkowe orbitarenki - dzięki nim środowisko akademickie UMK zadba o internacjonalizację.

Konferencja z okazji XX-lecia Wydziału Filologicznego

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji zorganizowanej z okazji XX-lecia Wydziału Filologicznego UMK Comparing e/migrations: Tradition – (Post)memory – Translingualism