Katedra Kulturoznawstwa

DZIEKANAT: mgr Agnieszka Czyżewska
tel. (+48) (56) 611 35 16, pokój 114
e-mail: ajka@umk.pl

Wisła_rejsKK [fot. Adrian Mianecki] Collegium_Maius [fot. Adrian Mianecki] obrazek nr 3 obrazek nr 4 obrazek nr 5

Aktualności - Archiwum

zdjęcie

Polska bajka ludowa w badaniach interdyscyplinarnych - zaproszenie na konferencję

Zakład Folklorystyki i Literatury Popularnej Katedry Kulturoznawstwa UMK zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową "Polska bajka ludowa w badaniach interdyscyplinarnych" (30-31 maja 2019, Collegium Maius, Fosa Staromiejska 3, Toruń).

zdjęcie

Zaproszenie na ogólnopolską konferencję naukową „Macierzyństwo. Antropologiczna opowieść”

Zmiana terminu dyżuru dr hab. Violetty Wróblewskiej, prof. UMK

zdjęcie

Lista prowadzących tutoring na kulturoznawstwie

Zapisy do wybranych tutorów lub tutorek - mejlowo lub osobiście do końca grudnia 2018.

Lista dostępna pod postacią pliku graficznego:

zdjęcie

Zaproszenie na spotkanie dot. tutoringu

Studentki i studenci kulturoznawstwa!

Zapraszamy na spotkanie poświęcone tutoringowi – wtorek 18 grudnia 2018, godz. 16.00 w sali 111 w Collegium Maius. Opowiemy, czym jest tutoring, dlaczego warto z niego skorzystać, jak poprzez tutoring rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Przedstawimy osoby, które mogą zostać Waszymi tutorami i tym samym – wspierać Wasze badawcze zainteresowania.

Spotkanie ma charakter informacyjny, nie oznacza deklaracji udziału w procesie tutoringu.

Dodatkowych informacji udziela dr Karolina Sikorska – k.sikorska@umk.pl.

Odwołanie zajęć - dr Adrian Mianecki

Z powodów rodzinnych odwołuję zajęcia w dniach 11-12 grudnia br.

Wyróżnienie dla mgr Klaudii Peplińskiej z Zakładu Dramatu i Teatru

Praca magisterska naszej doktorantki Klaudii Peplińskiej pt. Metamorfozy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu. Wybrane problemy rewitalizacji i metody pracy ze społecznością lokalną (napisana pod kierunkiem dr. hab. Artura Dudy) została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu rewitalizacji. Konkurs organizuje Krajowy Instytut Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa. Laureatka odebrała wyróżnienie w dniu 3 grudnia 2018 r. podczas V Kongresu Rewitalizacji w Lublinie. W konkursie nagrodzono cztery z dwudziestu ośmiu nadesłanych prac, przyznając nagrodę główną i trzy wyróżnienia.

Więcej informacji o konkursie: http://rewitalizacja.miasta.pl/

Zmiana terminu dyżuru - dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK

Informuję, że w związku z moim wyjazdem na konferencję przekładam mój dyżur z piątku (23.11.2018) na poniedziałek (26.11.2018) - odbędzie się w godzinach 11.00-13.00, wyjątkowo w pokoju 210. Zapraszam.

Zmiana terminu konsultacji - dr Adrian Mianecki

W sem. zimowym 2018/2019 konsultacje dr. Adriana Mianeckiego odbywać się będą we wtorki, godz. 18:15-19:15, pokój 210 Collegium Maius, Fosa Staromiejska 3.