do wyszukiwarki strona kierunku do rekrutacji filologia romańska studia I stopnia

Dodaj do schowka
Stacjonarne
Limit miejsc
Jakie języki poznam?
język francuski
język francuski albo inny obcy język nowożytny, język polski.
Dlaczego filologia romańska studia I stopnia?
Język francuski to jeden z najpopularniejszych języków w Europie i na świecie. Szczególnie ważna pozycja Francji w historii rozwoju cywilizacji europejskiej, a także we współczesnych kontaktach politycznych, gospodarczych, kulturalnych z naszym krajem, sprawia, że romaniści są cenionymi specjalistami w różnych dziedzinach.
Dlaczego UMK?
Oferujemy naukę języka francuskiego na poziomie C, wyjazdy zagraniczne w ramach programu ERASMUS, zgłębienie zagadnień kultury romańskiej i współpracę z uniwersytetami we Francji.
Co po studiach?
Absolwent filologii romańskiej UMK ma możliwość kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia. Może on również podjąć pracę w charakterze nauczyciela języka francuskiego w szkole podstawowej i gimnazjum, w charakterze tłumacza dokumentów, literatury pięknej i naukowej, w charakterze tłumacza podczas wizyt polskich delegacji we Francji (i innych krajach francuskojęzycznych) oraz wizyt delegacji z tychże krajów w Polsce, w charakterze specjalisty w placówkach dyplomatycznych, instytucjach międzynarodowych. Absolwent filologii romańskiej może podjąć pracę w charakterze osoby zajmującej stanowiska, na których niezbędna jest biegła znajomość języka francuskiego.
O kierunku
  • studiowanie w trzech zasadniczych blokach: literaturoznawczym, językoznawczym oraz praktycznej nauki języka francuskiego,
  • ciekawy program studiów obejmujący m.in. historię i współczesność Francji, a także francuską literaturę i kulturę, zagadnienia językoznawstwa, filozofii, sztuki,
  • wyjazdy na stypendia zagraniczne (w ramach programu ERASMUS),
  • możliwość studiowania w innych ośrodkach w Polsce (w ramach programu MOST),
  • zajęcia z łaciny, drugiego języka romańskiego (hiszpańskiego), języka angielskiego,
  • wśród wykładowców nie tylko uznani polscy, ale także zagraniczni specjaliści.