do wyszukiwarki strona kierunku do rekrutacji filologia klasyczna studia I stopnia

Dodaj do schowka
Stacjonarne
Limit miejsc
nabór w ramach filologii klasycznej i studiów śródziemnomorskich
Jakie języki poznam?
język starogrecki, język łaciński
język obcy nowożytny, język polski
Dlaczego filologia klasyczna studia I stopnia?
Studia na filologii klasycznej to prawdziwe studia humanistyczne, które dają szansę wniknięcia w fascynujący świat starożytnej Grecji i Rzymu, poznania źródeł cywilizacji europejskiej, początków europejskiej literatury i sztuki.
Dlaczego UMK?
Oferujemy naukę języka starogreckiego i łaciny, możliwość wyjazdów zagranicznych (w ramach programu ERASMUS) oraz udział w licznych kołach naukowych rozwijających i poszerzających zainteresowania.
Co po studiach?
Nauczyciel języka greckiego i łacińskiego (po ukończeniu studiów podyplomowych przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela), lektor języków klasycznych na uczelniach wyższych, tłumacz literatury pięknej i naukowej, badacz dziejów antycznych, historii literatury i kultury starożytnej.
O kierunku
  • kierunek o bogatej tradycji, sięgającej początków toruńskiej uczelni,
  • studia obejmujące naukę języka starogreckiego, łacińskiego, poznawanie literatury starożytnej Grecji i Rzymu oraz szeroko pojętej antycznej kultury, historii i sztuki,
  • wyjazdy na stypendia zagraniczne (w ramach programu ERASMUS),
  • możliwość studiowania w innych ośrodkach w Polsce (w ramach programu MOST),
  • akredytacja Państwowej Komisji Akredytacyjnej i Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej.