do wyszukiwarki strona kierunku do rekrutacji filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie I stopnia

Dodaj do schowka
Stacjonarne
Limit miejsc
Jakie języki poznam?
język starogrecki, nowogrecki, łaciński, albo język włoski
Wymagania
język obcy nowożytny, język polski albo język łaciński i kultura antyczna, albo geografia, albo historia, albo historia sztuki, albo filozofia
Dlaczego filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie I stopnia?
Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie łączy w sobie program studiów trzech specjalności: filologii klasycznej, hellenistyki oraz wiedzy o kulturze śródziemnomorskiej. Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie to prawdziwe studia humanistyczne, które dają szansę wniknięcia w fascynujący świat starożytnej Grecji i Rzymu, poznania źródeł cywilizacji europejskiej, początków europejskiej literatury i sztuki.
Dlaczego UMK?
Kompetentna kadra, kierunek z bogatą tradycją, nauka języka starogreckiego i łaciny, a także możliwość wyjazdów zagranicznych.
Co po studiach?
Nauczyciel języka greckiego i łacińskiego (po ukończeniu studiów podyplomowych przygotowujących do wykonywania zawodu, nauczyciela), lektor języków klasycznych na uczelniach wyższych, tłumacz literatury pięknej i naukowej, badacz dziejów antycznych, historii literatury i kultury starożytnej, pracownik w branży turystycznej, tłumacz, pracownik placówek oświatowych i kulturalnych, pracownik w firmach zagranicznych.
O kierunku
  • nauka języka starogreckiego, łacińskiego, poznawanie literatury starożytnej Grecji i Rzymu oraz szeroko pojętej antycznej kultury, historii i sztuki,
  • możliwość wyjazdów na stypendia zagraniczne (w ramach programu ERASMUS),
  • możliwość studiowania w innych ośrodkach w Polsce (w ramach programu MOST),
  • akredytacja Państwowej Komisji Akredytacyjnej i Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej.