do wyszukiwarki strona kierunku do rekrutacji kulturoznawstwo studia I stopnia

Dodaj do schowka
Stacjonarne
Limit miejsc
Wymagania
język polski (część pisemna) albo język obcy nowożytny (część pisemna), albo język łaciński i kultura antyczna, albo historia sztuki, albo historia, albo WOS, albo filozofia, albo matematyka
Dlaczego kulturoznawstwo studia I stopnia?
Kulturoznawstwo to interdyscyplinarny kierunek humanistyczny przeznaczony dla osób interesujących się teatrem, filmem, literaturą, muzyką, sztuką oraz innymi zjawiskami kulturowymi tudzież mechanicznymi funkcjonowania różnych społeczeństw, grup środowiskowych i subkultur. Studia na kierunku kulturoznawstwo rozwijają umiejętność krytycznej analizy wielu problemów, z jakimi spotykamy się we współczesnym świecie, oraz pozwalają zdobyć różnorodne kompetencje przydatne na rynku pracy (m.in. kreatywność, twórczość i krytyczne myślenie, spojrzenie holistyczne, realizacja zadań i projektów).
Dlaczego UMK?
Kulturoznawstwo na UMK posiada ciekawy i zróżnicowany program studiów. Duża liczba zajęć fakultatywnych oraz warsztatowych umożliwia dostosowanie programu do indywidualnych zainteresowań studentów, a także łączenie wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami. Zajęcia prowadzone są w większości przez młodych wykładowców, którzy są dobrymi znawcami i pasjonatami poszczególnych dziedzin wiedzy. Toruń to miasto, w którym możliwy jest aktywny kontakt z różnymi formami kultury. Oprócz muzeów i zabytków z różnych epok, studenci znajdą tu liczne galerie sztuki, biblioteki, kluby muzyczne, kina, teatry.
Co po studiach?
Animator kultury, organizator imprez kulturalnych, krytyk kulturalny, praca w placówkach kulturalno-oświatowych oraz w branży reklamowej.
O kierunku
  • ciekawy i zróżnicowany program studiów; duża liczba zajęć fakultatywnych oraz warsztatowych umożliwiająca dostosowanie programu do indywidualnych zainteresowań studentów, a także łączenie wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami,
  • zajęcia prowadzone w większości przez młodych wykładowców, którzy są dobrymi znawcami i pasjonatami poszczególnych dziedzin wiedzy,
  • Toruń - miasto, w którym możliwy jest aktywny kontakt z różnymi formami kultury; oprócz muzeów i zabytków z różnych epok, liczne galerie sztuki, biblioteki, kluby muzyczne, kina, teatry,
  • możliwe wyjazdy na stypendia zagraniczne (w ramach programu ERASMUS) oraz wyjazdy do innych ośrodków w Polsce (w ramach programu MOST),
  • akredytacja Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej.