Bieg z książką "W strunę światła"

bieg

Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta. Nazwa biegu nawiązuje do tomiku wierszy Struna światła autorstwa poety-absolwenta UMK.

Bieg z książką to amatorska impreza biegowa dla całej społeczności akademickiej, w której wygrywają nie tylko najszybsi na mecie! W specjalnej klasyfikacji poetyckiej wyniki obliczane będą na podstawie czasu przybycia trasy, ciężaru niesionego tomiku poezji i tajemniczego przelicznika, który zostanie ujawniony tuż przed biegiem.

W sobotę 19 maja 2018 w ramach imprezy odbędzie się bieg główny i sztafeta z książką (4 x 326 m) – zachęcamy pracowników i studentów do wystawienia 4-osobowej reprezentacji Wydziału w sztafecie. Dodatkowo w przerwie między biegami odbędzie się konkurs czytelniczy, którego zwycięzca otrzyma zbiór opowiadań Ukrwienia z autografem autora –  Janusza Leona Wiśniewskiego, absolwenta UMK.

Zgłoszenia do udziału w Biegu przyjmujemy do 15 maja 2018.

Szczegóły:

bieg2