VIII Ogólnouczelniany Konkurs Recytatorski na UMK

Zgłaszanie udziału w konkursie do 1 marca 2018 r.
VIII  Ogólnouczelniany Konkurs Recytatorski odbędzie się w dniach
23 - 24 marca 2018 r. w Sali Kolumnowej gmachu Towarzystwa Naukowego w Toruniu /TNT/ przy ul. Wysokiej 16. Organizatorzy konkursu - Instytut Literatury Polskiej UMK
i Towarzystwo Naukowe w Toruniu - zapraszają do uczestnictwa studentów toruńskich uczelni oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Uczestnicy konkursu prezentują  dwa utwory ( lub fragmenty): poetycki
i prozatorski,. czas wykonania nie może przekroczyć 15 minut. Recytacje będą oceniane według następujących kryteriów: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.
Udział w konkursie należy zgłaszać do 1 marca 2018 roku pocztą elektroniczną:
konkurs.recyt@gmail.com
Zgłoszenie winno zawierać: imię i nazwisko, kierunek studiów lub nazwę i adres szkoły, numer telefonu  oraz  tytuły utworów wybranych do recytacji. Po dokonaniu zgłoszenia uczestnicy otrzymają dodatkowe  informacje wraz z programem konkursu.