Philologorum Colloquia. Wykłady profesora Jurija D. Apresjana

16,17,18 października
Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na wykłady profesora Jurija D. Apresjana:
• O sensach ‘znać’, ‘wiedzieć' i ‘rozumieć’ w rosyjskiej leksyce 16 października;
• O czasowniku ЗНАТЬ ‘znać, wiedzieć’ w Aktywnym słowniku języka rosyjskiego 17 października;
• Leksykograficzne podstawy opisu w Aktywnym słowniku języka rosyjskiego 18 października.

Dwa pierwsze po rosyjsku w sali im. Ludwika Kolankowskiego w Collegium Maius (ul. Fosa Staromiejska 3, Toruń) w poniedziałek o godz. 11.30–13.00 i wtorek o godz. 13.00–14.30, trzeci po angielsku w Collegium Humanisticum (ul. Bojarskiego 1, Toruń) o godz. 11.30–13.00 w sali AB 008.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.