W ramach modułu Dziedzictwo narodowe (NPRH) MNiSW przekazało do finansowania dwa wnioski z Wydziału Filologicznego UMK. Gratulujemy!

W ramach modułu Dziedzictwo narodowe (NPRH) MNiSW przekazało do finansowania dwa wnioski z Wydziału Filologicznego UMK:
Dr hab. Joanna Kulwicka-Kamińska pt. „Tefsir – projekt filologiczno-historycznego opracowania oraz krytycznego wydania tzw. tefsiru Tatarów Wielkiego Księstwa Litewskiego z 2 połowy XVI w. (pierwszego przekładu Koranu na język polski). Część druga”, kwota 779 tys. PLN.
Dr hab. Rafał Moczkodan pt. „Bibliografia zawartości ‘Wiadomości Polskich, Politycznych i Literackich’ (Paryż-Londyn, 1940-1944) i ‘Wiadomości’ (Londyn, 1946-1981)”, kwota 592 tys. PLN.
Serdecznie gratulujemy!