PRACODAWCY NA WYDZIALE FILOLOGICZNYM

Dnia 11 kwietnia 2017 roku odbyło się na Wydziale Filologicznym spotkanie z instytucjami kultury i sektora publicznego oraz z firmami z regionu kujawsko-pomorskiego.

Celem spotkania było jak najlepsze przygotowanie studentów i absolwentów do oczekiwań pracodawców. Pretekstem było uruchomienie po raz trzeci programu stażowego dla studentów Wydziału Filologicznego. Staże są nowatorskim projektem, finansowanym ze środków dotacji projakościowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które Wydział otrzymał w poprzednich latach dwukrotnie.

W trakcie spotkania przedstawiono specyfikę Wydziału Filologicznego. Badania losów absolwentów pokazują bowiem, że ok. 90% z nich jest aktywnych na rynku pracy już w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu studiów. Wynika to z faktu, że prowadzone studia są współtworzone przez praktyków biznesu i wprost odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy. Uczymy ponad piętnastu języków, zaś nasi studenci rozwijają miękkie kompetencje w ramach wszystkich kierunków.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania Wydziału, zacieśnienia kontaktów, lecz również dało możliwość podjęcia rozmów dotyczących dalszej współpracy. Filologia tłumaczy świat, zaś jej absolwenci świetnie odnajdują się na rynku pracy. Pracodawców nie trzeba do tego przekonywać.