LINGWISTYKA PRAKTYCZNA I COPYWRITING Z CERTYFIKATEM JAKOŚCI "STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ"

Lingwistyka praktyczna i copywriting jako jedyny kierunek na Wydziale Filologicznym, a drugi na UMK, został nagrodzony cennym certyfikatem STUDIA z PRZYSZŁOŚCIĄ (Ogólnopolski Program Akredytacji Kierunków Studiów) i znalazł się w gronie kilkunastu kierunków studiów z całej Polski uhonorowanych tym wyróżnieniem.

W uzasadnieniu wniosku o wyróżnienie Komisja napisała między innymi: „Lingwistyka praktyczna i copywriting cechuje się nowoczesną, spójną i wartościową merytorycznie koncepcją kształcenia. Kierunek jest doskonałą odpowiedzią uczelni na potrzeby otoczenia zewnętrznego, w tym rynku pracy. Warto pochwalić twórców kierunku za wysiłek stworzenia kierunku praktycznego. Połączenie kształcenia praktycznego oraz akademickiego odpowiada potrzebom otoczenia zewnętrznego, w tym wypadku również kandydatów na studia – późniejszych interesariuszy wewnętrznych uczelni”.

Nowy kierunek studiów został przygotowany przez nauczycieli akademickich z Instytutu Literatury Polskiej (dra hab. Macieja Wróblewskiego prof. UMK, dra hab. Rafała Moczkodana) i z Instytutu Języka Polskiego (dra hab. Andrzeja Moroza, dr hab. Małgorzatę Gębkę-Wolak).